Як мотивувати дитину навчатись онлайн

Як мотивувати дитину навчатись онлайн Хтось із нас свідомо обрав дистанційну форму для своєї дитини, хтось був змушений - але реальність одна: нам би хотілося,

Як мотивувати дитину навчатись онлайн Хтось із нас свідомо обрав дистанційну форму для своєї дитини, хтось був змушений - але реальність одна: нам би хотілося, щоб діти вчились самі і не замучували  батьків, яким і так є про що думати. "Як не сидітиму поряд з ним, то він весь урок байдикуватиме" і "Нічого без мене на тій платформі зробити не може, все я : завантаж, надішли, перейди, мікрофон включи - аж бісить"

(2) - дві основні теми, які тривожать батьків в онлайн-навчанні.

Спробуємо розібратись і щось вдіяти?

Пункт перший. Як змусити учня бути постійно сфокусованим?

Ніяк. Людська увага взагалі нестійка штука, і нам постійно треба докладати зусиль, аби утримувати її на одній темі хоча б 10 хвилин.

Простий тест на увагу: ви можете тримати телефон в руках і 20 хв його не відкривати?

Ні, рука тягнеться перевірити вхідні, вихідні, соцмережі, погортати новин хоч по діагоналі. Так  ми ж дорослі, а дітям складніше. Педагоги це знають і так організовують навчання, щоб кожні 7-10 хвилин було переключення уваги учнів, певний "емоційний спалах".

А от чим ви можете допомогти як мама чи тато?

Розумінням. Розумінням того, що ваша дитина не має бути однаково сфокусована і зосереджена на УСІХ заняттях. Геть комплекс відмінника! Неможливо цікавитись одночасно усім (навіть генії таким не займаються). Дитина, що однаково наполеглива і сфокусована на усіх предметах (гуманітарних, технічних, спортивних) - це дитина з неврозом. Простими словами: залякане створіння, яке намагається уникнути маминого крику за рахунок ідеальної поведінки. От ви, матусі, однаковою мірою любите  ВСІ аспекти ведення дому? Обожнюєте прибирання, ловите ейфорію від прасування, миття посуду - це взагалі топ мрій, а закупка продуктів - по емоціям як поїздка в Париж. Ваші шафки може відкрити Оля Фреймут і вразитись їх порядком. Вона ж залізе під ліжко і там знайде ідеальну чистоту. А потім ще й скаже, що готуєте ви як майстер-шеф, та й мокрий одяг розвішуєте як на курсах вчили.

Ну не буває такого ж. Хтось не любить прасувати і уникає цього всіма можливими способами: купує одяг, що не мнеться, режим "Легке прасування" у пралці, делегування цієї функції іншим членам сім'ї. А щось навпаки ми робимо з задоволенням, ще й почитати про те можемо, і нові способи спробувати, бо ЦІКАВО. Коли нам цікаво, ми з радістю і задоволенням на тому фокусуємось.

Діти в цьому плані від нас не відрізняються. У них теж є улюблені предмети і є уроки, на яких нудьгують. Ну не їхнє воно. Тому задача батьків- пояснити дитині, що це нормально мати улюблені уроки, вкладатись в них силами, і менш улюблені, на яких вони мають просто тримати певну планку базових знань. І що ви їх підтримаєте. ДОМОВИТЕСЬ з дитиною про це.

Де інтерес дитини - там її талант, а де талант - там високий заробіток. То будьте гарними менеджерами дитячого таланту: хай фокусується на улюбленому і тримає "базовий рівень" знань і уваги на решті. Наступного тижня поговоримо- про те, як врятувати мамине око від сіпання, навчивши дитину самостійно працювати на платформі школи.  

Як мотивувати дитину навчатись онлайн https://udsh.info/images/2023/77.jpeg#joomlaImage://local-images/2023/77.jpeg?width=1200&height=630 Адміністратор