ОСВІТНЯ АКАДЕМІЯ – УДШ- ІННОВАЦІЙНІ ВЧИТЕЛІ

Теплими серпневими днями вчителі нашого навчального закладу були учасниками Освітньої академії, будучи також і вчителями Українська дистанційна школа (УДШ) , у

Теплими серпневими днями вчителі нашого навчального закладу були учасниками Освітньої академії, будучи також і вчителями Українська дистанційна школа (УДШ) , у місті Трускавець. Сонячно, дружньо, позитивно, творчо, іннноваційно та повчально зустріло наших вчителів Наталію Завідію , Лесю Ганзюк та Оксану Безручку місто Трускавець.

Теплими серпневими днями вчителі нашого навчального закладу були учасниками Освітньої академії, будучи також і вчителями Українська дистанційна школа (УДШ) , у місті Трускавець. Сонячно, дружньо, позитивно, творчо, іннноваційно та повчально зустріло наших вчителів Наталію Завідію , Лесю Ганзюк та Оксану Безручку місто Трускавець.

Організатори Освітньої Академії - Департамент освіти і науки Львівської ОДА, Центр інноваційних технологій НУ ЛП. Але найбільшим ініціатором була директор Української Дистанційної школи Маргарита Носкова, яка втілила в життя довгоочікувану мрію вчителів цієї школи : зустрітися віч на віч, не дистанційно, а очно в неформальному середовищі, познайомитися офлайн, обговорити , поділитися враженнями, наболілими емоціями від почутого у спілкуванні з учнями УДШ протягом року, чітко спланувати шлях роботи на наступний навчальний рік, і просто черговий раз, але вже тепер у тісному колі набратися знову і знову позитиву від творчого, інноваційного, унікального колективу цієї школи і перенести ці враження у свої шкільні колективи.

Українська дистанційна школа (УДШ), що була започаткована у Львові у березні 2022 року, з метою організації доступу усіх школярів до навчання. УДШ була організована на волонтерських засадах за безпосередньої підтримки Львівської ОВА та департаменту освіти.

«Була потреба дистанційно навчати дітей, які масово прибували на Львівщину, і вчителі області відгукнулись на наш клич», - розповідає Ірина Сислюк, начальниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи департаменту освіти.

Сьогодні УДШ, яка цього року вже мала другий випуск, надає можливість українським дітям здобувати українську освіту, де б вони не перебували. Директор УДШ Маргарита Носкова виступила головним модератором Освітньої Академії.

​Перед учасниками освітньої академії виступив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Зокрема, він ще раз наголосив що будь-яка інновація в освіті має відповідати трьом критеріям: повага до гідності учня, формування поваги до вчителя і сприяння ефективності навчання. Натомість за його словами, часто у суспільство вкидають, ідеї, лишень заради самореклами. Без попереднього фахового аналізу, без обговорення у професійних середовищах.

«Ваші діти випереджають наших, особливо в природничих науках, щонайменше на два роки.

Цю тезу останнім часом ми кожен разу чуємо від наших іноземних колег. Тому війна, вочевидь, змусить нас переоцінити наші можливості, подивитись іншим поглядом на наш потенціал. Звісно, нам треба ще багато чого вдосконалити, але це не повинні бути різкі і силові зміни. Перед впровадженням вони мають бути реально обговорені у всіх середовищах, бо ніхто краще не знає потреби учня, як вчитель», - додав Олега Паска.

Як позитивний приклад Олег Паска назвав Стратегію розвитку освіти Львівської області. «Її написали групи професійних людей, які представляли дошкілля, початкову, базову і старшу школи, позашкілля, профтехосвіту і частково вищу освіту. На її основі сформована Програма розвитку освіти Львівщини на 2020-2025», - нагадав він.

«Те саме стосується дистанційної освіти, її розвивати і удосконалювати повинні насамперед вчителі-практики, кращих від них експертів не знайти, і саме під час таких освітянських зустрічей народжуються нові ідеї та стимули до праці, нам потрібна робота, яка дає результат», – наголосив Олег Паска.

Натомість Маргарита Носкова зосередила свою увагу саме на темі дистанційного навчання: «Сучасна освіта докорінно змінюється і те, що 5-7 років тому здавалось інновацією, сьогодні вже стає традиційним. Навчати дітей за допомогою різних форм, способів, технологій – це вже норма, не виклик, не потреба. Це просто наша норма. Дистанційна форма навчання вже стає традиційною. Тим часом маємо трохи змістити наголос: зараз треба навчати вчитися учнів та їхніх батьків. Щоб самі батьки допомагали нам вчити їхніх дітей, а не панікували там, де нема жодних причин для паніки».

Водночас вона додала, що для того, аби дистанційне навчання стало автоматичною навичкою, потрібно постійно розвиватись. «Нам треба сформулювати цифрову грамотність як гостру потребу, і тоді це дасть ефект і дозволить створить відповідне середовище навчених людей, це важливіше, аніж техніка», - підкреслила Маргарита Носкова.

Освітня Академія з розвитку дистанційного та змішаного навчання у закладах освіти проходила 9 - 11серпня у Трускавці. В Академії брали участь вчителі, директори шкіл, керівники відділів освіти Львівської області, а також представники освітніх середовищ з Донецької , Вінницької та Волинської областей Основні теми навчального семінару: на прикладі конкретних шкіл та регіонів відкрито обговорити стан справ в освітянській галузі; інноваційні підходи в освіті, переваги та ризики, які вони породжують; обмінятись досвідом впровадження дистанційного і змішаного навчання; системне постійне навчання.

Вчителі нашої школи горді тим, що маємо можливість прилучитися маленькою часточкою свого професіоналізму до добрих справ та пришвидшення перемоги нашої славної України. Дякуємо щиро усім організаторам, колегам за теплі незабутньо-позитивні враження від спілкування, роботи та відпочинку.

 
ДЯКУЄМО ЩИРО ХЛОПЦЯМ ЗСУ ЗА МОЖЛИВІСТЬ ПРАЦЮВАТИ!!!
УКРАЇНА БУЛА, Є І БУДЕ! СЛАВА УКРАЇНІ!!! ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
Авторки допису : Оксана Безручка, Леся Ганзюк та Наталія Завідія.
ОСВІТНЯ АКАДЕМІЯ – УДШ- ІННОВАЦІЙНІ ВЧИТЕЛІ https://udsh.info/images/2023/08/85.jpg#joomlaImage://local-images/2023/08/85.jpg?width=1280&height=960 superadmin